Güvenli Alışverişin İpuçları

Güvenli Alışverişin İpuçları

Güvenli Alışverişin İpuçları

GÜVENLİ ALIŞVERİŞİN İPUÇLARI:

 TatilOtelleriniz.com da OTEL REZERVASYONU YAPILMAMAKTADIR. Tesis ilanları ve  bilgileri ile yayınlanan reklamlar, tesis veya kullanıcı bilgileri sitemiz üyesi tesis yetkilileri veya üyeler  tarafından oluşturulmakta olup TatilOtelleriniz.com'un üye tesisler veya yetkilileri ve üyelerimiz  ile sitemizde üyeliğin bulunması veya sitemizin kullanıcısı olması dışında herhangi bir bağlantısı yoktur. Rezervasyon ve diğer bilgiler için doğrudan kayıtlı tesis ile iletişime geçiniz. TatilOtelleriniz.com un, bu kayıtlı tesisler ve hizmetleri hakkında hiçbir bilgisi yoktur.

*** Güvenli Alışveriş için aşağıdaki açıklamaları göz önünde bulundurunuz.

* Tanımadığınız kişilere kapora ödemeyiniz. Telefon, havale, kredi kartı v.b. yöntemlerle para transfer etmeyiniz.

* İlan da belirtilen telefona ulaşamıyorsanız veya numara yanlışsa bu ilana şüphe ile yaklaşınız.

* Özel bilgilerinizi, T.C. Kimlik Numaranız, Nüfus Cüzdanı, Kredi ve Banka Kartı Bilgileri, Şifre v.b. bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız.

* Vasıta, emlak v.b. görmeden, incelemeden, borcu olmadığına emin olmadan ve ayrıntılı bilgi edinmeden almaya karar vermeyiniz. Resimler ve açıklamaları yanlış olabilir.

* Vasıtaların plakaları satıcının tercihi ile gizlenmiş olabileceği gibi araştırma yapamamanız için de özellikle gizlenmiş de olabilir.

* Ürünü kargo v.b. ile teslim alıyorsanız, mümkünse teslim almadan önce açıp kontrol edin sonra teslim alınız.

* İş ilanlarıyla ilgili kayıt ücreti, fotoğraf ücreti v.b. için ödeme yapmanız istenirse kesinlikle ödeme yapmayınız.

* İnandırıcı olmayan iddialara, çok ucuz ürünlere, kısa sürede zenginlik v.b. vaatlere kanmayın ve inanmayınız.

* Rezervasyon yapacağınız Otel veya Tesisi başka kanallardan da mutlaka araştırınız. Detaylı araştırma yapmadan rezervasyon yapmayınız.

* Rezervasyon yapacağınız Turizm ve Seyehat Acentelerinin, Kendisini ve Yetki Belgesi Durumunu rezervasyon yapmadan önce  mutlaka TÜRSAB'dan  (Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği www.tursab.org.tr/acenta-arama )  Sorgulayınız ve başka kanallardan da mutlaka araştırınız. Detaylı araştırma yapmadan rezervasyon yapmayınız.

* Rezervasyon  yapmadan önce  tercih edilen turizm tesisinin Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli olup olmadığının, turizm tesisinin kaç yıldız sahibi olduğu www.kulturturizm.gov.tr  ve https://yigm.ktb.gov.tr/TR-9579/turizm-tesisleri.html  adreslerinden sorgulayıp öğrenebilirsiniz.

* Özellikle mesafeli yolla imzalanan sözleşmelerde, seyahat acentasının veya turizm tesisinin internet sitelerinde adres, unvan ve iletişim bilgilerine yer verildiğini ve ayrıca internetten rezervasyon sitelerinin ETBİS’e (Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi) kayıtlı mı olduğunu kontrol etmelisiniz!  https://www.eticaret.gov.tr/sirketsorgula

* Sözlü rezervasyona güvenmeyiniz, her şeyinizi yazılı ve belgeli yapınız!

* TatilOtelleriniz.com da ki ilanların veya bilgilerin veya reklamların hukuki cezai, maddi ve her türlü tüm sorumluluğu bu kaydı oluşturup yayınlayan veya yayınlanmasını talep eden üyeye aittir.

* Aldatıcı veya uygunsuz olduğunu düşündüğünüz ilan, ürün veya firma ve kişi bilgilerini lütfen, 0505 470 90 00 no.lu WhatsApp hattımızdan bize bildiriniz. WhatsApp üzerinden bildirilmeyen şikayetler dikkate alınmaz.


ÇLK Reklam Ltd. Şti.

Şirket Müdürü

Mustafa ÇELİK

31.03.2023


tatilotelleriniz.com © 2023 | Sitemiz; Tatil Otelleri Rehberi İle Oteller İçin Haber, Fırsat İlan ve Reklam Sitesidir. Sitemiz Üzerinden Rezervasyon Yapılmamaktadır. Sorularınız ve Rezervasyon Bilgileri İçin İlgili Tesis ve İlan/Reklam Sahibi İle İletişime Geçebilirsiniz. Sitemizde Yer Alan Tesis, Haber, Fırsat ve Reklam Bilgileri ve İçerikleri Kendileri Tarafından Oluşturulmakta ve Yayınlanmaktadır. Sitemizin Bunlarla İlgili Bir Araştırması ve Bilgisi Yoktur. Sitemizde Kullanıcıların Oluşturduğu Tüm İçerik, Görüş ve Bilgilerin Doğruluğu, Eksiksiz ve Değişmez Olduğu, Yayınlanması İle İlgili Yasal Yükümlülükler İçeriği Oluşturan Kullanıcıya Aittir. Bu İçeriklerdeki Görüş ve Bilgilerin, Yanlışlığından, Eksikliğinden veya Yasalara Aykırılığından Hiçbir Şekilde Sitemiz Sorumlu Değildir.